4. Домашнє завдання
Скласти кросворд, де ключовим словом було б «симфонія».
Учні виходять із класу під музичний супровід (симфонія № З «Героїчна» Л. ван Бетховена).
УРОК № ЗО
УВЕРТЮРА
Мета:
□ навчальна: продовжувати ознайомлювати учнів із поняттями увер¬тюра, композиція, сонатна форма; закріплювати розуміння учнями понять опера-буффа, опера-серіа; п розвивальна: розвивати вміння учнів спостерігати за інтонаційним розвитком музичних образів, порівнювати контрастні за характером музичні образи, інтерпретувати національну специфіку музичних творів як відображення життя народу та виразно виконувати музич¬ні твори; розвивати в учнів зацікавленість класичною музикою; роз¬вивати вміння глибоко відчувати втілені в музичних творах настрої, почуття та характери; п виховна: прищеплювати почуття єдності з музичним образом пісні, зацікавленість творами класичної музики. Музичний матеріал: увертюра до опери «Семіраміда» Дж. Россіні, «Свят¬кова увертюра» Д. Шостаковича, «Добрий маг» О. Шпака. Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрети Дж. Россіні, Д. Шостакови¬ча; кросворд-криптограма; схеми. Обладнання: ТЗН, фонохрестоматія. Тип уроку: комбінований урок.
ХІД УРОКУ
Учні входять до класу під музичний супровід (увертюра до опе¬ри «Семіраміда» Дж. Россіні).
1. ВСТУПНА ЧАСТИНА Організаційний момент
Повідомлення теми, мети, завдань уроку
(теми семестру та уроку написані на дошці)
Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Симфонічний оркестр має надзвичайні можливості впливу на емоційний стан слухача, музика у його виконанні здатна торкнутися найпотаємніших куточків нашої душі. Складно пере-оцінити багатство звучання симфонічного оркестру: музика лунає від піанісимо до фортисимо (і справді, в оркестрі грають до 100 му-зикантів!), розцвічуючи музичну палітру різноманітними фарбами й відтінками, що лунають у виконанні різних груп оркестру. Саме тому майже всі композитори зверталися до музики для симфоніч¬ного оркестру, створювали твори для оркестру в різних жанрах: це симфонія й поема, кантата й ораторія. Існує ще один симфонічний жанр, із яким ви вже знайомились. Ви зможете його пригадати, якщо розв'яжете кросворд-криптограму.
Актуалізація опорних знань
Розв'язання кросворда
- Тема 1. Жанри камерно-вокальної музики
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент
- 2. Основна частина Розповідь учителя
- 3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку:
- 1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку(теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2.Основна частина Розповідь учителя
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку:
- Хід уроку
- 1.Вступна частина Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку:
- Хід уроку
- 1. Вступна частина. Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- Тема 2. Жанри хорової музики
- Мета уроку:
- Хід уроку
- 1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина .
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина . Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2.Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина . Розповідь учителя
- Інформаційна картка № 1
- Інформаційна картка № 2
- 3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку:
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина. Розповідь учителя
- 3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку:
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- 2. Основна частина
- Завдання № 1 «Біографічне лото»
- Завдання для другої команди
- Завдання № 2 «Хто більше?»
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Мета уроку:
- Хід уроку
- Осіння елегія
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 19 ноктюрн Мета уроку :
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 1. Ноктюрн — це:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 1. Ф. Ліст започаткував музичний жанр:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 2. «Скерцо» й. С. Баха звучить:
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 22 етюд Мета уроку:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 23 соната Мета:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 24 варіації Мета уроку:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- Музиччина балка
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 25 рондо Мета уроку:
- Хід уроку
- 1. Вступна частина
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 26 сюїта Мета уроку:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 27 перевір себе! Мета уроку :
- Хід уроку
- Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Тема 4. Жанри симфонічної музики урок № 28 симфонія Мета уроку :
- Хід уроку
- Складові сонатного алегро
- 3.Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 29 симфонія (продовження) Мета уроку :
- Хід уроку:
- 2. Основна частина
- 2.Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Розв'язання кросворда
- 3.Заключна частина
- Хід уроку
- Інформаційна картка «творчість е. Ґріґа»
- 3. Заключна частина
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 32 фантазія Мета уроку:
- Хід уроку
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 33 жанри зустрічаються Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина
- 2. Основна частина
- 3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- 4. Домашнє завдання
- Урок № 34 перевір себе! Мета уроку :
- Хід уроку
- 1. Вступна частина Організаційний момент
- 2. Основна частина
- 2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
- 13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
- 2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
- 13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
- Хід уроку
- 1. Вступна частина
- 2. Основна частина
- Завдання № 1 «Біографічне лото»
- Завдання для першої команди
- Завдання для другої команди
- Завдання № 2 «Хто більше?»